1/10

SZKOLENIA/TRENINGI

2020

Terminarz szkoleń i treningów na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie:

 

11, 12 maja

1, 2 czerwca

22, 23 czerwca

13, 14 lipca

10, 11 sierpnia

24, 25 sierpnia

14, 15 września

Chciałbyś jeździć motocyklem pewniej, szczególnie w zakrętach?

Zdarzyło Ci się, że zakręt Cię pokonał?

Potrzebujesz udoskonalić swoją technikę jazdy?

Chciałbyś się sprawdzić na torze?

Chciałbyś potrenować jazdę sportową?

Przyjedź na szkolenie albo trening na torze z Promoto Team. Organizujemy regularne wyjazdy na zaprzyjaźniony tor Wallrav w Starym Kisielinie (inne tory również już są w planach), gdzie w bezpiecznych i komfortowych warunkach prowadzimy szkolenia z techniki jazdy motocyklem oraz wspólnie trenujemy pokonywanie zakrętów.

 

Celem jest lepsze panowanie nad motocyklem, poprawa techniki jazdy szczególnie w zakrętach, umiejętność zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom drogowym oraz umiejętność odpowiedniego reagowania, ale również świetna zabawa sportowa na torze. Krótko mówiąc: ujarzmiamy zakręty.

Możesz z nami trenować w wybranej formie:

  • Trening pokonywania zakrętów Promoto Academy

  • Treningi torowe w formule “open track” z podziałem na grupy pod względem zaawansowania.

Trening pokonywania zakrętów PROMOTO ACADEMY:

Jeśli nie byłeś wcześniej z nami na torze, albo chcesz jeszcze bardziej podnieść swoje umiejętności, to zapraszamy na Trening pokonywania zakrętów w ramach Promoto Academy, gdzie poznasz zasady zachowania się na torze (obowiązujące również na innych torach i na innych treningach) i pod okiem instruktorów będziesz trenować technikę pokonywania zakrętów.
 

Na szkolenie składa się część teoretyczna i praktyczna. Szkolenia dzielimy na moduły. Omawiamy i trenujemy w małych grupach poszczególne moduły tematyczne takie jak:

  • pozycja na motocyklu, czyli jak zgrać się z motocyklem i przestać z nim walczyć, jak trzymać motocykl, żeby nie utrudniać sobie sterowania, pozycja na motocyklu w zakręcie, kolano - po co i czy warto?;

  • patrzenie w zakręcie: patrz tam gdzie chcesz pojechać, patrz szybko, patrz daleko, patrz szeroko, punkty odniesienia, punkty w zakręcie - patrzenie i widzenie to temat rzeka, spróbujemy go uporządkować;

  • przeciwskręt w zakręcie;

  • tor jazdy przez zakręt;

  • powody upadków - motocykl się wywraca, czy motocyklista go wywraca?

  • praca gazem w zakręcie;

  • dlaczego mnie wynosi i jak temu zapobiec, a w razie konieczności przeciwdziałać, korekta toru jazdy;

  • hamowanie do zakrętu, trial braking.


Dla kogo? - Dla wszystkich, którzy chcą podnieść umiejętności, doskonalić technikę jazdy, lepiej panować nad motocyklem, potrenować z instruktorem. Nabyte umiejętności pozwolą Ci poczuć się jeszcze pewniej w zakrętach w warunkach drogowych. Trening jest też świetnym wstępem do jazdy sportowej.

Koszt szkolenia Promoto Academy -  370 zł/1 dzień

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny - 20 zł (płatne na miejscu)

Kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru za dodatkową opłatą - 30zł/noc/osoba (płatne na miejscu).

Treningi torowe w formule “OPEN TRACK” z podziałem na grupy pod względem zaawansowania:

Open track z Promoto: podział na maksymalnie trzy grupy pod względem doświadczenia, umiejętności i tempo na torze, liczba motocykli na grupę zapewniająca swobodę treningu, mega zabawa i świetna atmosfera. Nie będzie tłumów na torze, a uczestnicy w sesji jadą zbliżonym tempem. Doskonała okazja, żeby potrenować w komfortowych warunkach z uczestnikami o podobnych umiejętnościach i tempie jazdy. 

Ważne: open track przeznaczony jest dla osób, które wzięły udział w naszym "treningu pokonywania zakrętów" Promoto Academy lub z udowodnionym udziałem w innym szkoleniu gwarantującym umiejętność bezpiecznego zachowanie się na torze.

Koszt treningu "open track" -  220 zł/1 dzień

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny - 20 zł (płatne na miejscu)

Kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru za dodatkową opłatą - 30zł/noc/osoba (płatne na miejscu).


Szkolenia w ramach "Promoto Academy" oraz sesje "open track" mogą mieć miejsce w jednym dniu treningowym, ale zawsze są maksymalnie 3 grupy, czyli niezmiennie trenujemy 9-16 po 20 minut na godzinę.

Szkolenia praktyczne Promoto Academy poprzedzamy szkoleniem teoretycznym dzień wcześniej o g. 20.

Liczba osób na torze: maks. 12 w sesjach open track oraz maks. 6 osób na instruktora w sesjach szkoleniowych.

 

Najświeższe informacje o szkoleniach i wyjazdach znajdziesz na naszym profilu Promoto Team.

Sprawy organizacyjne:

Masz obawy przed wyjazdem na tor? Niepotrzebnie. Po pierwsze każdy kiedyś był pierwszy raz na torze, a dzisiaj większość sobie świetnie radzi, po drugie przydział do grup treningowych następuje na podstawie doświadczenia i umiejętności, a po trzecie dbamy o atmosferę i przestrzeganie zasad, które mają chronić początkujących. Zobaczysz, że warto. Nie musisz jeździć szybko, nie musisz martwić się, że będziesz kogoś szybszego blokować, a szybcy nie muszą się martwić, że ktoś będzie jeździł dużo wolniejszym tempem w ich grupie, wszyscy mamy się dobrze bawić w bezpiecznych warunkach. Oczywiście od Ciebie również wymagamy poszanowania dla innych uczestników.

Nie wiesz czy Twój motocykl nadaje się do treningu torowego? A nadaje się na zakręty drogowe? Jeśli tak, to nadaje się do treningu. Na torze, na którym trenujemy, prędkości są podobne do prędkości w zakrętach drogowych. Z tą różnicą, że na torze nie pojawi się samochód z naprzeciwka, a w razie błędu nie wpadniesz od razu w barierki czy drzewo. Na treningach pojawiają się motocykle typu sport, również motocykle klasy sport300, nakedy, supermoto, HD, turystyki, adv, pit bike czy motocykle o najmniejszych pojemnościach. Nie potrzebujesz specjalnego motocykla, trenuj tym, którym jeździsz na co dzień. W zależności od tego jak odważnie planujesz trenować, możesz pomyśleć o crashpadach i zapasowych klamkach ;)

Przed treningiem zatankuj motocykl, sprawdź poziomy płynów eksploatacyjnych oraz ciśnienie w oponach. Polecamy odkręcić lusterka, zasłonić prędkościomierz (żeby nie rozpraszały) oraz zakleić taśmą szklane elementy. Wymagany jest sprawny technicznie motocykl (brak wycieków płynów, opony we właściwym stanie, sprawne hamulce), sprawny psychofizycznie motorniczy oraz kompletny bezpieczny motocyklowy ubiór. Na torze obowiązuje ograniczenie głośności max 100dB.  ​Jeśli w trakcie treningu masz jakikolwiek problem - koniecznie zgłoś to do nas. Dotyczy również usterek technicznych.

Jeśli chcesz z nami jechać wyślij wiadomość, potwierdzimy grupę treningową i dostępność miejsc.


Przed wjazdem na tor należy zapoznać się z regulaminem, a w czasie treningu albo szkolenia bezwzględnie go przestrzegać. Na torze poprosimy Cię o podpisanie regulaminu i oświadczenia uczestnika.

Treść Regulaminu toru Wallrav Race Center dostępna jest tutaj.

PARTNERZY:

motofast.jpg
pro.png
1142347122_1.png
agv-new-logo-1618D29943-seeklogo.com.png