top of page

SZKOLENIA/TRENINGI

2024

szkolenie motocyklowe

13-14 maja       (pon-wt)

10-11 czerwca  (pon-wt)

8-9 lipca          (pon-wt)

19-20 sierpnia (pon-wt)

9-10 września (pon-wt)

Chciałbyś jeździć motocyklem pewniej, szczególnie w zakrętach?

Zdarzyło Ci się, że zakręt Cię pokonał?

Potrzebujesz udoskonalić swoją technikę jazdy?

Chciałbyś się sprawdzić na torze?

Chciałbyś potrenować jazdę sportową?

Planujesz albo marzysz o startach w wyścigach?

Przyjedź na szkolenie albo trening na torze z Promoto Team. Organizujemy regularne wyjazdy na zaprzyjaźniony tor Wallrav w Starym Kisielinie, gdzie w bezpiecznych i komfortowych warunkach prowadzimy szkolenia z techniki jazdy motocyklem, wspólnie trenujemy pokonywanie zakrętów, trenujemy jazdę sportową oraz przygotowujemy się do startów w wyścigach.

 

Celem jest lepsze panowanie nad motocyklem, poprawa techniki jazdy szczególnie w zakrętach, umiejętność zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom drogowym oraz umiejętność odpowiedniego reagowania, ale również świetna zabawa sportowa na torze. Krótko mówiąc: ujarzmiamy zakręty.

Możesz z nami trenować w wybranej formie:

 • Trening pokonywania zakrętów, czyli szkolenie Promoto Academy 

 • Trening torowy tzw. track day z podziałem na grupy pod względem zaawansowania

 • Dla chętnych trening indywidualny z instruktorem (zawodnikiem wyścigów motocyklowych)

 • Dodatkowo, wynajem KAYO MINI GP 

 

TRENING POKONYWANIA ZAKRĘTÓW, CZYLI SZKOLENIE PROMOTO ACADEMY:

Jeśli nie byłeś wcześniej z nami na torze, albo chcesz jeszcze bardziej podnieść swoje umiejętności, to zapraszamy na Trening pokonywania zakrętów Promoto Academy, gdzie poznasz zasady zachowania się na torze (obowiązujące również na innych torach i na innych treningach) i pod okiem instruktorów jeżdżących z Wami na torze będziesz trenować technikę pokonywania zakrętów. 

 

Na szkolenie składa się część teoretyczna i praktyczna. Szkolenia dzielimy na moduły. Omawiamy i trenujemy  w małych grupach poszczególne moduły tematyczne takie jak:

 • pozycja na motocyklu, czyli jak zgrać się z motocyklem i przestać z nim walczyć, jak trzymać motocykl, żeby nie utrudniać sobie sterowania, pozycja na motocyklu w zakręcie, kolano - po co i czy warto?;

 • patrzenie w zakręcie: patrz tam gdzie chcesz pojechać, patrz szybko, patrz daleko, patrz szeroko, punkty odniesienia, punkty w zakręcie - patrzenie i widzenie to temat rzeka, spróbujemy go uporządkować;

 • przeciwskręt w zakręcie;

 • tor jazdy przez zakręt;

 • powody upadków - motocykl się wywraca, czy motocyklista go wywraca?

 • praca gazem w zakręcie;

 • dlaczego mnie wynosi i jak temu zapobiec, a w razie konieczności przeciwdziałać, korekta toru jazdy;

 • hamowanie do zakrętu, trial braking

NAGRANIA GO PRO

Dodatkowo nagrywamy kamerą GOPRO zamontowaną na motocyklu instruktora indywidualne przejazdy uczestników grupy szkoleniowej, a po treningu wspólnie analizujemy przejazdy na dużym ekranie i omawiamy merytorycznie postępy uczestników grupy szkoleniowej Promoto Academy.

FOTO

Na torze jest Fotografka Justyna (Fotomotors) i każdy uczestnik otrzyma dostęp do pełnej galerii zdjęć z treningu.

Dla kogo? - Dla wszystkich, którzy chcą podnieść umiejętności, doskonalić technikę jazdy, lepiej panować nad motocyklem, potrenować z instruktorem. Nabyte umiejętności pozwolą Ci poczuć się jeszcze pewniej w zakrętach w warunkach drogowych. Trening jest też świetnym wstępem do jazdy sportowej.

 

CENA

​Koszt treningu pokonywania zakrętów, czyli szkolenia Promoto Academy - 700 zł/dzień*

*Absolwenci Promoto-nauka jazdy sezonu 2023 i 2024 mogą wykorzystać sprezentowany voucher rabatowy o wartości 100 zł.

CATERING

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny - 30 zł

Aromatyczna kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

NOCLEG

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru:

50zł/noc/osoba - na torze Wallrav Race Center;

wynajem przyczepy jest dodatkowo płatny na torze (rezerwacja przyczepy bezpośrednio w biurze toru +48 602 125 089).

 

TRENING TOROWY tzw. TRACK DAY z podziałem na grupy pod względem zaawansowania:

Track day z Promoto: podział grupy pod względem doświadczenia, umiejętności, tempa na torze i rodzaju motocykla. Niezależnie czy planujesz startować w wyścigach, trenujesz do wyścigu, czy przygotowujesz się do wyjazdu w alpejskie serpentyny czy po prostu chcesz mieć frajdę z treningu - znajdziesz dla siebie miejsce. Jest to doskonała okazja, żeby w niewielkich grupach potrenować z uczestnikami o podobnych umiejętnościach i tempie jazdy. A przede wszystkim to jest świetna zabawa w przyjacielskiej atmosferze.

WAŻNE 

Trening w formule track day przeznaczony jest dla osób, które wzięły udział w naszym "treningu pokonywania zakrętów - szkoleniu Promoto Academy" lub z udowodnionym udziałem w innym szkoleniu gwarantującym umiejętność bezpiecznego zachowanie się na torze.

FOTO

Na torze jest Fotografka Justyna (Fotomotors) i każdy uczestnik otrzyma dostęp do pełnej galerii zdjęć z treningu.

CENA

Koszt treningu torowego "track day" - 300 zł/dzień

CATERING

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny - 30 zł

Aromatyczna kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

NOCLEG

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru:

50zł/noc/osoba - na torze Wallrav Race Center;

wynajem przyczepy jest dodatkowo płatny na torze (rezerwacja przyczepy bezpośrednio w biurze toru +48 602 125 089).

SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Trenujemy od 9 do 17  lub od 8 do 16 po 15 minut na godzinę (każda grupa ma 8 sesji) na torze Wallrav Race Center. 

 • Sesje treningowe w ramach "Promoto Academy" oraz sesje "track day" mogą mieć miejsce w jednym dniu treningowym, ale zawsze są maksymalnie 4 grupy o różnym poziomie (podział na grupy ze względu na formę treningu, umiejętności, doświadczenie, tempo) tak aby zapewnić uczestnikom możliwie najbezpieczniejsze i efektywne warunki do treningu/szkolenia.

 • Liczba osób na torze: maks. 12 w sesjach track day oraz maks. 4 osoby na instruktora w sesjach szkoleniowych.

 • Szkolenia praktyczne Promoto Academy poprzedzamy szkoleniem teoretycznym dzień wcześniej wieczorem. 

 • Po pierwszym dniu treningowym tj. popołudniu omówienie merytoryczne i analiza pierwszego dnia treningu uczestników.

 • Szczegółowy harmonogram treningu podajemy w opisie każdego wydarzenia na naszym profilu oraz w potwierdzeniu zapisania się na trening.

 

Najświeższe informacje o szkoleniach i wyjazdach znajdziesz na naszym profilu Promoto Team.

Masz obawy przed wyjazdem na tor? Niepotrzebnie. Po pierwsze każdy kiedyś był pierwszy raz na torze, a dzisiaj większość sobie świetnie radzi, po drugie przydział do grup treningowych następuje na podstawie doświadczenia i umiejętności, a po trzecie dbamy o atmosferę i przestrzeganie zasad, które mają chronić początkujących. Zobaczysz, że warto. Nie musisz jeździć szybko, nie musisz martwić się, że będziesz kogoś szybszego blokować, a szybcy nie muszą się martwić, że ktoś będzie jeździł dużo wolniejszym tempem w ich grupie, wszyscy mamy się dobrze bawić w bezpiecznych warunkach. Oczywiście od Ciebie również wymagamy poszanowania dla innych uczestników.

 

Nie wiesz czy Twój motocykl nadaje się do treningu torowego? A nadaje się na zakręty drogowe? Jeśli tak, to nadaje się do treningu. Na torze, na którym trenujemy, prędkości są podobne do prędkości w zakrętach drogowych. Z tą różnicą, że na torze nie pojawi się samochód z naprzeciwka, a w razie błędu nie wpadniesz od razu w barierki czy drzewo. Na treningach pojawiają się motocykle typu sport, również motocykle klasy sport300, nakedy, supermoto, HD, turystyki, adv, pitbike czy motocykle o najmniejszych pojemnościach. Nie potrzebujesz specjalnego motocykla, trenuj tym, którym jeździsz na co dzień. W zależności od tego jak odważnie planujesz trenować, możesz pomyśleć o crashpadach i zapasowych klamkach ;)

 

Przed treningiem zatankuj motocykl, sprawdź poziomy płynów eksploatacyjnych oraz ciśnienie w oponach. Polecamy odkręcić lusterka, zasłonić prędkościomierz (żeby nie rozpraszały) oraz zakleić taśmą szklane elementy. Wymagany jest sprawny technicznie motocykl (brak wycieków płynów, opony we właściwym stanie, sprawne hamulce), sprawny psychofizycznie motorniczy oraz kompletny bezpieczny motocyklowy ubiór. Na torze obowiązuje ograniczenie głośności max 100dB.  ​Jeśli w trakcie treningu masz jakikolwiek problem - koniecznie zgłoś to do nas. Dotyczy również usterek technicznych.

ZAPISY NA SEZON 2023 

Jeśli chcesz z nami jechać wyślij formularz zgłoszeniowy, potwierdzimy grupę treningową i dostępność miejsc.

REGULAMIN

Przed wjazdem na tor należy zapoznać się z regulaminem, a w czasie treningu albo szkolenia bezwzględnie go przestrzegać. Na torze poprosimy Cię o podpisanie regulaminu i oświadczenia uczestnika.

Treść Regulaminu toru Wallrav Race Center dostępna jest tutaj.

PARTNERZY:

motofast.jpg
intermotors
pro.png
bottom of page