1/39

SZKOLENIA/TRENINGI

2021

19, 20 kwietnia 

10, 11 maja 

24, 25 mają

14, 15 czerwca

5, 6 lipca

23, 24 sierpnia

13, 14 września

15, 16 maja

31 lipca, 1 sierpnia

4, 5 września

PARTNERZY:

Chciałbyś jeździć motocyklem pewniej, szczególnie w zakrętach?

Zdarzyło Ci się, że zakręt Cię pokonał?

Potrzebujesz udoskonalić swoją technikę jazdy?

Chciałbyś się sprawdzić na torze?

Chciałbyś potrenować jazdę sportową?

Planujesz albo marzysz o startach w wyścigach?

Przyjedź na szkolenie albo trening na torze z Promoto Team. Organizujemy regularne wyjazdy na zaprzyjaźniony tor Wallrav w Starym Kisielinie oraz Motopark Koszalin gdzie w bezpiecznych i komfortowych warunkach prowadzimy szkolenia z techniki jazdy motocyklem, wspólnie trenujemy pokonywanie zakrętów, trenujemy jazdę sportową oraz przygotowujemy się do startów w wyścigach.

 

Celem jest lepsze panowanie nad motocyklem, poprawa techniki jazdy szczególnie w zakrętach, umiejętność zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom drogowym oraz umiejętność odpowiedniego reagowania, ale również świetna zabawa sportowa na torze. Krótko mówiąc: ujarzmiamy zakręty.

Możesz z nami trenować w wybranej formie:

 • Trening pokonywania zakrętów Promoto Academy

 • Trening jazdy sportowej Promoto Academy (w szczególności dla klas 125-400 oraz pitbike)

 • Treningi torowe w formule “open track” z podziałem na grupy pod względem zaawansowania.

 • Dla chętnych trening indywidualny z instruktorem (150 zł/2 sesje)

      Trening pokonywania zakrętów PROMOTO ACADEMY:

Jeśli nie byłeś wcześniej z nami na torze, albo chcesz jeszcze bardziej podnieść swoje umiejętności, to zapraszamy na Trening pokonywania zakrętów w ramach Promoto Academy, gdzie poznasz zasady zachowania się na torze (obowiązujące również na innych torach i na innych treningach) i pod okiem instruktorów będziesz trenować technikę pokonywania zakrętów.

 

Na szkolenie składa się część teoretyczna i praktyczna. Szkolenia dzielimy na moduły. Omawiamy i trenujemy w małych grupach poszczególne moduły tematyczne takie jak:

 • pozycja na motocyklu, czyli jak zgrać się z motocyklem i przestać z nim walczyć, jak trzymać motocykl, żeby nie utrudniać sobie sterowania, pozycja na motocyklu w zakręcie, kolano - po co i czy warto?;

 • patrzenie w zakręcie: patrz tam gdzie chcesz pojechać, patrz szybko, patrz daleko, patrz szeroko, punkty odniesienia, punkty w zakręcie - patrzenie i widzenie to temat rzeka, spróbujemy go uporządkować;

 • przeciwskręt w zakręcie;

 • tor jazdy przez zakręt;

 • powody upadków - motocykl się wywraca, czy motocyklista go wywraca?

 • praca gazem w zakręcie;

 • dlaczego mnie wynosi i jak temu zapobiec, a w razie konieczności przeciwdziałać, korekta toru jazdy;

 • hamowanie do zakrętu, trial braking.

 

Dla kogo? - Dla wszystkich, którzy chcą podnieść umiejętności, doskonalić technikę jazdy, lepiej panować nad motocyklem, potrenować z instruktorem. Nabyte umiejętności pozwolą Ci poczuć się jeszcze pewniej w zakrętach w warunkach drogowych. Trening jest też świetnym wstępem do jazdy sportowej.

Koszt treningu pokonywania zakrętów Promoto Academy:

380 zł/dzień - na Wallrav Race Center,

390 zł/ dzień - na torze Motopark Koszalin.

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny:

20 zł - na torze Wallrav Race Center,

25 zł - na torze Motopark Koszalin.

Kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru:

30zł/noc/osoba - na torze Wallrav Race Center, dla chętnych wynajem przyczepy kempingowej jest dodatkowo płatny na torze;

0 zł (w cenie treningu) - na torze Motopark Koszalin


 

    Trening jazdy sportowej PROMOTO ACADEMY (w szczególności dla klas 125-400 oraz pitbike):
 

Jesteśmy zawodnikami i podczas treningów przygotowujemy się do wyścigów. Was również chcemy zachęcać do startów w wyścigach. Z doświadczenia wiemy, że udział w wyścigu, niezależnie czy w pucharze amatorskim czy w klasie mistrzowskiej, to wielkie przedsięwzięcie, które wymaga przygotowań w wielu aspektach - to nie tylko trening szybkiej jazdy, ale również licencje czy procedury startowe, to także przygotowanie motocykla, tak żeby był sprawny, szybki i zgodny z regulaminami, a sam wyścig to nie tylko jak najkrótszy czas okrążenia, ale też szybki start, wyprzedzanie, bycie wyprzedzanym, rozkład sił, koncentracja i wiele innych elementów. O tym wszystkim chcemy Wam opowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń oraz trenować razem abyśmy wszyscy byli coraz szybsi i mieli jak najwięcej frajdy z treningów i startów.

Koszt treningu jazdy sportowej Promoto Academy:

230 zł/dzień - na torze Wallrav Race Center;

250 zł/ dzień - na torze Motopark Koszalin

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny:

20 zł - na torze Wallrav Race Center;

25 zł - na torze Motopark Koszalin

Kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru:

30zł/noc/osoba - na torze Wallrav Race Center, wynajem przyczepy jest dodatkowo płatny na torze;

0 zł (w cenie treningu) - na torze Motopark Koszalin

    Treningi torowe w formule “OPEN TRACK” z podziałem na grupy pod względem zaawansowania:

Open track z Promoto: podział grupy pod względem doświadczenia, umiejętności, tempa na torze i rodzaju motocykla. Niezależnie czy planujesz startować w wyścigach czy przygotowujesz się do wyjazdu w alpejskie serpentyny czy po prostu chcesz mieć frajdę z treningu - znajdziesz dla siebie miejsce. Jest to doskonała okazja, żeby w niewielkich grupach potrenować z uczestnikami o podobnych umiejętnościach i tempie jazdy. A przede wszystkim to jest świetna zabawa w przyjacielskiej atmosferze.

Ważne: open track przeznaczony jest dla osób, które wzięły udział w naszym "treningu pokonywania zakrętów" Promoto Academy lub z udowodnionym udziałem w innym szkoleniu gwarantującym umiejętność bezpiecznego zachowanie się na torze.

Koszt treningu torowego "open track":

230 zł/dzień - na torze Wallrav Race Center;

250 zł/ dzień - na torze Motopark Koszalin

Lunch w formie cateringu (dwudaniowy) dodatkowo płatny:

20 zł - na torze Wallrav Race Center;

25 zł - na torze Motopark Koszalin

Kawa z ekspresu - gratis dla wszystkich uczestników. 

Możliwość noclegu we własnym namiocie/aucie/przyczepie na terenie toru:

30zł/noc/osoba - na torze Wallrav Race Center, wynajem przyczepy jest dodatkowo płatny na torze;

0 zł (w cenie treningu) - na torze Motopark Koszalin

Sprawy organizacyjne:

Sesje treningowe w ramach "Promoto Academy" oraz sesje "open track" mogą mieć miejsce w jednym dniu treningowym, ale zawsze są maksymalnie 4 grupy, trenujemy od 8 do 16 po 15 minut na godzinę (każda grupa ma 8 sesji) na torze Wallrav Race Center lub od 9 do 18 po 15/20 min na torze Motopark  Koszalin..

Szkolenia praktyczne Promoto Academy poprzedzamy szkoleniem teoretycznym.

Liczba osób na torze: maks. 12 w sesjach open track oraz maks. 5 osób na instruktora w sesjach szkoleniowych.

 

Najświeższe informacje o szkoleniach i wyjazdach znajdziesz na naszym profilu Promoto Team.

Masz obawy przed wyjazdem na tor? Niepotrzebnie. Po pierwsze każdy kiedyś był pierwszy raz na torze, a dzisiaj większość sobie świetnie radzi, po drugie przydział do grup treningowych następuje na podstawie doświadczenia i umiejętności, a po trzecie dbamy o atmosferę i przestrzeganie zasad, które mają chronić początkujących. Zobaczysz, że warto. Nie musisz jeździć szybko, nie musisz martwić się, że będziesz kogoś szybszego blokować, a szybcy nie muszą się martwić, że ktoś będzie jeździł dużo wolniejszym tempem w ich grupie, wszyscy mamy się dobrze bawić w bezpiecznych warunkach. Oczywiście od Ciebie również wymagamy poszanowania dla innych uczestników.

 

Nie wiesz czy Twój motocykl nadaje się do treningu torowego? A nadaje się na zakręty drogowe? Jeśli tak, to nadaje się do treningu. Na torze, na którym trenujemy, prędkości są podobne do prędkości w zakrętach drogowych. Z tą różnicą, że na torze nie pojawi się samochód z naprzeciwka, a w razie błędu nie wpadniesz od razu w barierki czy drzewo. Na treningach pojawiają się motocykle typu sport, również motocykle klasy sport300, nakedy, supermoto, HD, turystyki, adv, pitbike czy motocykle o najmniejszych pojemnościach. Nie potrzebujesz specjalnego motocykla, trenuj tym, którym jeździsz na co dzień. W zależności od tego jak odważnie planujesz trenować, możesz pomyśleć o crashpadach i zapasowych klamkach ;)

 

Przed treningiem zatankuj motocykl, sprawdź poziomy płynów eksploatacyjnych oraz ciśnienie w oponach. Polecamy odkręcić lusterka, zasłonić prędkościomierz (żeby nie rozpraszały) oraz zakleić taśmą szklane elementy. Wymagany jest sprawny technicznie motocykl (brak wycieków płynów, opony we właściwym stanie, sprawne hamulce), sprawny psychofizycznie motorniczy oraz kompletny bezpieczny motocyklowy ubiór. Na torze obowiązuje ograniczenie głośności max 100dB.  ​Jeśli w trakcie treningu masz jakikolwiek problem - koniecznie zgłoś to do nas. Dotyczy również usterek technicznych.

Jeśli chcesz z nami jechać wyślij wiadomość, potwierdzimy grupę treningową i dostępność miejsc.

 

Przed wjazdem na tor należy zapoznać się z regulaminem, a w czasie treningu albo szkolenia bezwzględnie go przestrzegać. Na torze poprosimy Cię o podpisanie regulaminu i oświadczenia uczestnika.

Treść Regulaminu toru Wallrav Race Center dostępna jest tutaj.

Treść Regulaminu toru Motopark Koszalin dostępna jest tutaj.

motofast.jpg
pro.png
1142347122_1.png
agv-new-logo-1618D29943-seeklogo.com.png